Telefon
WhatsApp

Makine Dairesi Ses Yalıtımı

  • Diğer Kullanım Alanları
  • Makine Dairesi Ses Yalıtımı

MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI Büyük fabrikalarda ve iş yerlerinde makineler için ayrı bölümler oluşturulurken makine ses yalıtımı konusunun çözülmesi gereklidir. Çünkü bu alanlardan çıkan sesler, fabrika ya da iş yerlerinde çalışanların motivasyon gücünü düşürebilir.

MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI

Büyük fabrikalarda ve iş yerlerinde makineler için ayrı bölümler oluşturulurken makine ses yalıtımı konusunun çözülmesi gereklidir. Çünkü bu alanlardan çıkan sesler, fabrika ya da iş yerlerinde çalışanların motivasyon gücünü düşürürebilir.

Makine odası gürültüsü ciddi rahatsızlık verir.Binanın her yerine dağılarak tüm bina çalışanlarını rahatsızlık edecek noktaya gelir.Gürültü çalışanların sağlığı ve güvenliği için tehlike arz etmektedir.

İş yerleri çalışanları için güvenli ortamlar oluşturmalıdır.Gereksiz kazalar, özellikle kalıcı işitme zararları ve psikolojik problemler oluşmaya başlar.

Ayrıca makinaların kendisi performansı da belli bir süre sonra titreşimden etkilenmeye başlayacaktır.Bunlar hep zarar olarak geri dönmektedir.

Feltbi ses yalıtım polyester elyaf keçe kullanılarak makine odasındaki seslerin azalması sağlanır. Böylelikle çalışma esnasında personellerin motivasyon gücü düşüklüğü sorunu ortadan kaldırılmış olur. Bunu yaparken yüksek ses yalıtım değerlerine sahip izobozz polyester elyaf keçe kullanılması çok önemlidir.

Yalıtım ciddi bir iştir.Doğru malzemeyi seçmek ve doğru uygulama yapılacak yalıtımın en önemli aşamasıdır.

Ayrıca seçilen malzemenin sudan ve rutubetten etkilenmemesi de çok önemlidir.Malzemenin çürümemesi,küflenmemesi,böceklenme yapmaması çok önemlidir.Ayrıca nefes alan malzemenin kullanılması ayrı bir avantajdır.İçerdeki hava hep temizlenecektir.Yangın sınıfı Bsıfır olmalıdır.

Keçe ürünler ile ses yalıtımı ile birlikte ısı yalıtımının da olması ayrıca bir avantaj sağlamaktadır. İş yeri maliyetleri azalmaktadır.

İş yerlerinizde disiplinli ve verimli çalışmalar sahip olmak için Feltbi Yalıtım ile sizlerin yanındayız.

Diğer kullanım alanları

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

ASANSÖR DAİRESİ SES YALITIMI Asansör Ses Yalıtımı Asansör ses yalıtımı izobozz polyester elyaf keçe ile sağlanabilir. Bulunduğunuz binanın asansörünün çıkardığı seslerden rahatsız oluyorsanız ,muhakak yalıtım yaptırmanız gereklidir. Felltbi olarak ses izolasyonu çözümleri için değişik alternatifler üretmekteyiz. Asansörlerden gelen sesler genelde asansör kabinin komşu olduğu duvara sahip mekanlarda rahatsızlık yaratmaktadır.Aynı rahatsızlığı makina kısmının olduğu en alt kat ve en üst kat bina sakinleri de asansörün her çalışmasında hissetmektedirler. Asansör ses yalıtımında yapılması gerekenler Bunlarla ilgili yapılması gerekenler yeni asansör yönetmeliğine uygun olarak izin verilen ölçüde içeriden asansör ses yalıtımı yapmak.Sonrasında asansörün geçtiği tüm alanlarda duvar kısımlarında keçe uygulamalar ve hatta katmanlı uygulamalar ile en azından sesin geçişine engel olmak amaçlanmaktadır. Asansör sesinin minumuma indirmek için kullanılacak malzemelerin hem yalıtım hem de yutuculuk özelliğine sahip olması gerekmektedir. Ses izolasyonu asansör dairelerinde yapılan uygulamalarda da yine etkili sonuçlar meydana gelmektedir. Ses bir ortamda dağılırken diğer fiziksel olaylar gibi meydana gelir. Bir bölümü engele çarparak yansıdığı gibi diğer bir bölümü ise engel tarafından yutulmaktadır. Bu gibi ortamlarda ses izolasyonunda etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Asansör Ses Yalıtımı Asansör kuyusu ses izolasyonu birçok iş merkezinde, apartman ve sitelerde, binalarda olması gereken işlemlerdendir. Siz asansördeyken, asansör aksamının çıkardığı seslerden rahatsız olabilirsiniz. Aynı şekilde asansör çalıştığında asansöre yakın oda, ofis gibi alanlarınızda ses sizlere daha fazla rahatsızlık verebilmektedir. Asansör boşluklarında meydana gelen gürültü geniş alanda yayıldığından rahatsız ettiği, etki alanı daha fazladır. Özellikle ofis ortamlarında çalışanları için çalışma koşullarını negatif etkileyici bir unsurdur. Bu nedenle ses konusunda yalıtımın sağlanması önemlidir. Aynı zamanda evlerinizde apartman ve sitelerinizde de uyuduğunuz odalara yakın olan asansör boşlukları sizi rahatsız eder. Üstelik gece asansör kullanıldığında ses iki – üç katı kadar daha fazla rahatsız edici olmaktadır. Benzer şekilde özellikle sağlık hizmeti veren, hastane, poliklinik gibi mercilerde de hastaların sesten etkilenmemesi gerekmektedir. Asansör ses yalıtımı yapılırken yönetmeliklere uyumlu olarak gereken işlemler yapılmalıdır. Asansörlerin kabusunuz olmasını istemiyorsanız Feltbi ürünlerini inceleyiniz.

Müzik Stüdyosu Ses Yalıtımı

Müzik Stüdyosu Ses Yalıtımı

Müzik Stüdyosu Akustik Yalıtımı Profesyonel ses kalitesi ile özel bir odaya sahip olduğunuz zaman ,çevrenizdekilere rahatsızlık verebilecek hiç bir ses dışarıya çıkmamalıdır. Aynı zamanda müzik studyosunda da kaliteli ve yüksek ses için doğru ses yalıtımı , akustik ses yalıtımı yapılmalıdır.

Makine Dairesi Ses Yalıtımı

Makine Dairesi Ses Yalıtımı

MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI Büyük fabrikalarda ve iş yerlerinde makineler için ayrı bölümler oluşturulurken makine ses yalıtımı konusunun çözülmesi gereklidir. Çünkü bu alanlardan çıkan sesler, fabrika ya da iş yerlerinde çalışanların motivasyon gücünü düşürebilir.

Disco Bar Yalıtımı

Disco Bar Yalıtımı

DİSCO BAR SES YALITIMI Disco bar salonları, her ne kadar şehir yaşamından biraz daha uzan yerlerde kurulmuş olsalar da yine de çevreye yayılan sesler, çevre esnaflarını veya oturanları rahatsız edebilir. Bu nedenle salon sahiplerinin ses yalıtımı konusunda en ince ayrıntılara önem vermeleri gerekmektedir. Disco bar ses yalıtımı ile müşterilerinizin eğlencede sınır tanımadan istedikleri gibi eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Duvar, tavan ve zemin ses yalıtımı malzemeleri kullanarak yapılan uygulamalarla artık siz de müşterileriniz de daha rahat edecek.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Feltbi ve izobozz Keçe ürünlerimiz ile müzik odalarınızda sizi özgürlüğe kavuşturuyoruz.Profesyonel ,doğru hesaplama yöntemleri ile en az malzeme ve en doğru uygulama size zamandan kazandırır.

Fabrika Ses Yalıtımı

Fabrika Ses Yalıtımı

Fabrikalarda,Endüstriyel tesislerde, gürültüden kaynaklanan sorunların önlenmesi ve azaltılması için; gürültü etkilerinden kaynaklanan riskleri, kaynağında en aza indirmek.Fabrikalarda ses yalıtımında Küçük ölçekli fabrikalarda 70, büyük ölçekli fabrikalarda da ses düzeyi en fazla 80 olması gerekiyor.

Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör ses yalıtımı Feltbi ses yalıtım olarak jeneratör odaları makine daireleri klima odaları gibi mekanların ses izolasyon ve yalıtım işlerini projelendirerek ekonomik ve profesyonel çözümler sunuyoruz.

Panjur Kutusu Ses Yalıtımı

Panjur Kutusu Ses Yalıtımı

Pencerelerde kullanılan Panjur Kutuları PVC’den imal edilir. Bunların ısı ve ses yalıtımı çözülmelidir. Feltbi – izobozz 15 mm ve 20 mm keçeler panjur kutusunun içine yapıştırılarak izolasyonu kesin çözüm sağlar. Uygulaması basit ve ömür boyu yalıtım sağlar.

Tekne Yalıtımı

Tekne Yalıtımı

Yaz aylarında insanlar tatil yaparken tekne ve marina gezintisi yapmayı tercih ederler. Ancak tekneler ve marinalar motorların çalışmasından dolayı fazlasıyla ses duyarlar. Bunun için tekne ve marina ses yalıtımı yapılması gerekir.

Odyometri Kabini

Odyometri Kabini

Odyoloji Merkezi - Odyometri kabini yalıtımı yapmaktadır ve istenirse sadece sessiz kabin imalatı yapılmaktadır. Sessiz Kabin istenilen ölçülerde tek cidarlı olarak yapılabilmektedir. Sessiz Kabin Paneller halinde üretilip birbirine geçmesi suretiyle monte edilmekte ve yalıtımı yapılmaktadır.

Karavan Ses Yalıtımı

Karavan Ses Yalıtımı

Karavan yalıtımı, karavan izolasyonunda izobozz keçe malzeme ile sağlıklı,doğa ile iç içe yalıtım

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM